Telemach fondacija u akciji – paketići za socijalno ugroženu djecu

Decembar i praznici zauzimaju posebno mjesto u Telemach fondaciji. Prazničnu čaroliju i praznični duh predstavnici Telemach fondacije nastoje donijeti u domove socijalno ugrožene djece i učiniti im ove dane ljepšim i ugodnijim.

Tako je bilo i ove godine, a više od 500 mališana obradovano je posebnim Telemach prazničnim poklonima. Akcija je realizovana u Konjicu, Bugojnu, Novom Travniku, Gračanici, Jablanici, Ilijašu, Brezi, Hadzićima, Brezi, Trebinju, Zvorniku, Banjaluci, Bratuncu, Brčkom, Zenici, Gacku i Tuzli.
„Nastojimo krajem svake godine razveseliti i obradovati što više mališana prazničnim poklonima i uljepšati im svakodnevnicu. Partneri u realizaciji su nam lokalni centri za socijalni rad, te udruženja kojima su u fokusu djeca“, istakla je Maja Tursunović, direktorica Telemach fondacije.
Osim ovih 500 mališana, zaposlenici Telemach BH su ove godine obradovali i dodatnih 110 dječaka i djevojčica, u saradnji sa Udruženjem „Zemlja djece u BiH“ od kojeg su preuzeli novogodišnja pisma mališana iz Bosne i Hercegovine i ispunili im novogodišnje želje navedene u pismima.
Inače, vrijedi spomenuti da je Telemach fondacija tokom ove godine podržala više od 30 različitih projekata i inicijativa u koje je bilo uključeno više od 4900 ljudi koji su imali direktnu korist od tih projekata, dok je indirektnu korist ostvarilo više od 45000 ljudi.

Ostali čitaju

Najbolje muzičke aplikacije i playliste za duga putovanja

Muzika je postala sastavni dio života skoro svakog od...

Kvalitetni kupaonski radijatori i gdje ih pronaći

Uvijek se velika dilema vodi kada se postavlja cijeli...

Ovo su Netflix serije sa najviše intimnih scena: Neke hvale, neke baš i ne

Netflix je pun serija sa provokativnim, intimnim scenama, a...

Mio Bambino – čarobno mjesto za one koje najviše volite i grlite

Mio Bambino - Predstavljamo vam prodavnicu dječijih igračaka i...

Danas svečano zatvaranje “Telemach Children Speed Camp 2021.” na Bjelašnici

PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I URUČENJE MEDALJA Od 1.marta na Bjelašnici, u...